Executive/Direct search

W trakcie bezpośrednich poszukiwań WORKSTREET identyfikuje odpowiednie osoby poprzez analizę określonych grup zawodowych wśród firm o podobnym profilu, strukturze i organizacji, a następnie kompletuje bazę danych o osoby posiadające unikalne kompetencje na rynku pracy. Celujemy w najlepszych specjalistów z danej branży, oraz w osoby zatrudnione bezpośrednio w firmach konkurujących z firmami naszych Klientów. Usługę Executive/Direct search cechują wysokie standardy komunikacji między konsultantem a kandydatem, który nie szuka aktywnie nowej pracy, a także odpowiedni sposób przedstawienia oferty, co ma kluczowe znaczenie w decyzji kandydata dotyczącej zmiany miejsca zatrudnienia.

Realizując usługę Executive Search Direct Search warszawska firma WORKSTREET tworzy w pierwszej kolejności listę miejsc, w których prowadzone będą poszukiwania nowego pracownika. Podczas współpracy może ona być powiększana w celu ujęcia w poszukiwaniach jak największej ilości osób o pożądanym doświadczeniu. WORKSTREET szybko wybiera także wzorcowych kandydatów, którzy idealnie wpisują się w profil poszukiwanej osoby. Odpowiednie referencje oraz doskonały kontakt pozwala na umówienie spotkania Klienta z tymi kandydatami już podczas pierwszego tygodnia współpracy. Spotkania te stanowią także podstawę do stworzenia jak najpełniejszego profilu pożądanego pracownika, dzięki czemu proces poszukiwawczy w ramach Executive/Direct search jest znacznie skuteczniejszy.

Ogromnie istotne jest szczegółowe sprawdzenie referencji potencjalnych pracowników. WORKSTREET gwarantuje kompleksową weryfikację zarówno wiedzy wszystkich wyselekcjonowanych kandydatów jak i ich przeszłości zawodowej, dzięki czemu nasi Klienci otrzymują pełny obraz kandydata.

WORKSTREET zbudowało na przestrzeni lat rozbudowaną bazę danych z kandydatami, którzy mogą stanowić uzupełnienie listy osób pozyskanych w procesie danej rekrutacji. Znajdują się w niej tylko i wyłącznie zweryfikowane osoby o ogromnym doświadczeniu zawodowym. Daje to możliwość szybkiego dotarcia do potencjalnych kandydatów i stanowi ciekawą propozycję w przypadku konieczności szybkiej rekrutacji.

Nie polecamy umieszczania ogłoszeń w Internecie czy też mediach tradycyjnych, natomiast niektóre wyjątkowe sytuacje wymagają wykorzystania również tej drogi. WORKSTREET współpracuje z licencjonowanymi psychologami specjalizującymi się w przeprowadzaniu testów psychometrycznych. Czas realizacji projektu rekrutacyjnego Executive/Direct search jest bezpośrednio uzależniony od specyfiki i rodzaju stanowiska, jednak biorąc pod uwagę doświadczenia warszawskiej firmy WORKSTREET możemy przyjąć, iż wynosi on średnio pięć tygodni, choć w niektórych przypadkach okres ten może być skrócony.